1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. התקנת דודי שמש - טיפים שימושיים

התקנת דודי שמש - טיפים שימושיים 

דוד שמש הוא פריט חובה בכל בית בישראל. התקנת דוד שמש מאפשרת שימוש באנרגיית השמש לטובת חימום מים וחיסכון בחשמל. אם אתם עומדים לקראת התקנה של דוד שמש לראשונה או החלפת דוד קיים – המשיכו לקרוא  ונסביר כיצד בוחרים נכון דוד למשפחה, מהו התפקיד של קולטי השמש ואיך אפשר לחסוך בצריכת החשמל.

איך מבצעים התקנת דודי שמש?

את דודי השמש נהוג להתקין על גג הבית כך שהתקנתם כרוכה בעבודה בגובה. התקנת דודי שמש יש לבצע באמצעות אנשי מקצוע בעלי ניסיון וציוד מתאים. חברת עופר אחזקות ושיפוצים מתמחה בהתקנת דודים בכל סוגי המבנים. הצוות המקצועי יודע איך לבצע התקנות חדשות, החלפות של דודים קיימים ובעיקר, איך לבחור נכון את המיקום הטוב ביותר בעבור הדוד. בחירת מיקום בו קולטי השמש יוכלו לקלוט כמות מקסימלית של אנרגיה סולרית תחסוך לכם כסף.

מה חשוב לוודא לפני ההתקנה?

רגע לפני שאתם מזמינים דוד שמש חדש וצוות התקנה, עליכם לוודא שישנה אפשרות פיזית להציב דוד שמש על הגג. אם יש לכם כבר דוד קיים על הגג תוכלו להחליפו בחדש ולהבטיח כך מקום לדוד שלכם. אם מדובר בדוד שמש ראשון לאחר שנים של שימוש בדוד חשמלי יהיה עליכם לוודא שיש מקום פנוי על הגג להצבת הדוד. בגגות מאוד צפופים וגגות רעפים לא תמיד אפשר למצוא מקום מתאים להתקנה בטיחותית. אם אנכם בטוחים האם התנאים בגג מאפשרים התקנת דודי שמש כדאי להזמין מתקין לביצוע בדיקה.

איזה דוד שמש כדאי לבחור?

דודי שמש נמכרים בנפח של 80 עד 200 ליטר. את גודל הדוד הדרוש לכם תבחרו בהתאם למספר הנפשות בבית. כל אדם שמתגורר בבית צורך בממוצע ביום כ-35 ליטרים של מים חמים. חשבו כמה אנשים מתגוררים בבית היום וכמה אנשים עתידים להתגורר בו בעתיד הקרוב ותבחרו בהתאם את נפח הדוד. ההמלצה בעבור דירת זוג היא על דוד שמש קטן של כ-80 ליטרים. בעבור משפחות שאוהבות מקלחות ארוכות ומשפחות עם ילדים בהן נדרשות כמה מקלחות חמות בזו אחר זו – ההמלצה היא על דוד שמש גדול בנפח של 150 ליטר.

 

 

לפרטים וייעוץ התקשרו : 
054-5212313

או השאירו פרטים:
בניית אתרים - טואול